Andrzej Grzesik

adwokat, LL.M. (International Business Law)

Praktyka: prawo gospodarcze, postępowania sądowe i arbitrażowe, prawo karne, prawo azjatyckie, nieruchomości, prawo własności intelektualnej i nowych technologii, wsparcie inwestycji zagranicznych.

e-mail: agrzesik@gnplegal.pl
tel.: (22) 881 85 40

Andrzej Grzesik jest adwokatem. Z Kancelarią Prawną GNP współpracuje od 2011 r.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2009-2010 odbył studia LL.M. w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego (LL.M. International Business Law) organizowane przez Uniwersytet Krajowy w Singapurze (National University of Singapore) oraz Wschodniochiński Uniwersytet Nauk Politycznych i Prawa w Szanghaju w Chinach (East China University of Political Science and Law). Ponadto w latach 2010-2011 odbył studia podyplomowe z prawa własności intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

W latach 2006-2010 współpracował z Kancelarią Prawniczą Magnusson w Warszawie. Ponadto odbył staże w renomowanych kancelariach prawnych Rajah & Tann w Singapurze, V&T w Szanghaju oraz w sztokholmskim biurze Kancelarii Prawnej Magnusson. Świadczył również pomoc prawną pro bono w ramach Fundacji Academia Iuris.

Jest autorem licznych publikacji o tematyce gospodarczej, i nieruchomościowej oraz dotyczących aspektów związanych z wymianą handlową z krajami azjatyckimi. Jego artykuły były publikowane w gazetach: „Dziennik Gazeta Prawna”, „Rzeczpospolita” oraz na portalu Centrum Studiów Polska – Azja. Występował jako ekspert w kwestiach prawnych w: TVP 1, TVN, TVN Warszawa oraz TVN CNBS BIZNES.

Włada biegle językiem angielskim.